Samsung Türkiye Android Oreo (Android 8) Gelecek Telefonları Açıkladı

Samsung Türkiye android 8 in (yani android oreo) hangi telefonlara ne zaman geleceği hakkında net bir tarih verdi. Yeni model telefonlara yollanacak olan bu yeni android tabiki de öncelikli olarak S SERİSİNE gelecek. Bakalım bizim kullandığımız telefona ne zaman gelecek…

Samsung ekibi çok hızlı şekilde telefonlarına android sürüm güncellemeleri yollamaktadır. Bunların en sonuncusu da Android Oreo Tabi ki de en çok güncellemeyi en yeni çıkan telefonlara yollamaktadır. Genel olarak 3-4 android sürüm yükseltme güncellemesi yollamaktadır. Güncellemeleri yollama sırası bakımından öncelik en pahalı telefonlara verilmiştir. En pahalı serisi “S serisi” olduğuna göre herkes ilk güncellemeyi Samsung Galaxy S serisi alacağını tahmin etmiştir.

Android Oreo güncellemesi en son yapılan açıklamalara göre şu sıra ile telefonlara yollanacaktır:

 • Samsung Galaxy Note 8    : 30 Mart 2018
 • Samsung Galaxy S7            : 13 Nisan 2018
 • Samsung Galaxy s7 Edge  : 13 Nisan 2018
 • Samsung Galaxy Tab 3      : 4 Mayıs 2018
 • Samsung Galaxy A3 2017 : 25 Mayıs 2018
 • Samsung Galaxy A5 2017 : 25 Mayıs 2018
 • Samsung Galaxy A7 2017 : 25 Mayıs 2018

 

Bu durumda Samsung Galaxy S7 telefonuna muhtemelen son güncelleme olarak Android 8 Oreo güncellemesi gelecek. Samsung Galaxy Note 8 e ise Android Oreo dan sonra Android 9 (Android P)2019 başlarında testlerine başlayacak. Tahminen bu aylarda yeni android kullanıma açılacaktır.

ANDROİD OREO İLE TELEFONLARA GELECEK YENİ ÖZELLİKLER ŞU ŞEKİLDEDİR:

 1. Yeni Emojiler

Android Oreo ile artık klavye uygulamamız baştan yazılıyor. Eski tip kullandığımız emojilerin yerini artık modern emojiler alacak. Özellikle çizgi film karakterlerine benzeyen bu emojiler artık hayatımıza girecek.

 

 1. Picture İn Picture Özelliği

Android 7 ile telefonların ekranı ikiye bölme özelliğini yollamıştı. Android Oreo ile artık bu özellik daha da gelişmiş bir hal alacak. Artık ekranı ikiye bölmeden aynı anda 2 farklı uygulamayı çalıştırabileceğiz. Bu özellik için fazladan program yazmaya ihtiyaç kalmayacak. Android Oreo nun içinde yer alacak

 1. ayarlar Menüsü Artık Daha Hızlı Ve Daha Stabil

Ayarlar menüsü daha stabil hale getirildi ve daha da hızlandı. Artık hem daha iyi kategorize edilmiş bir durumda.

 1. Metin Seçim Ekranı Artık Daha Akıllı

Artık seçtiğimiz yazıları arama yapmak istiyorsak bunu fazladan bir zahmete girmeden yapabileceğiz. Sadece istediğimiz metni seçip ilgili işleve tıklamamız yeterli olacak. Bu sayede daha hızlı işlem yapabileceğiz.

 

 1. Güvenlik Menüsü Güncellendi


Android, güvenlik konusundan en çok endişe edilen telefon işletim sistemlerinden biri. Bunun olmasının sebebi de açık kaynak kodlu olmasıdır. Google ise kullanıcıların gözünde daha güvenli bir android oluşturmak için güvenlik menüsünü yeniledi. Uygulamalarınızın hangi sıklıkta tarandığını da artık görebileceksiniz.

 1. Kablosuz Ağı Otomatik Açıp Kapatma


Artık cep telefonunuz sizi gps ile izleyecek. Sizin eve gelip gelmediğinizi anlayacak ve otomatik wifi yi açıp kapatacak. Bu sayede gereksiz mobil veri kullanımından ve gereksiz batarya kullanımından kaçınmanıza yardımcı olacak.

 1. Gelişmiş Batarya Ayarları
  Artık batarya ekranımızda daha gelişmiş özellikler göreceğiz. Önceden sadece kalan bataryayı göstermekle yetinen batarya ayarlarıartık daha detaylı batarya kullanım ayarlarını gösterecek. Uygulamanın aktif ve arka planda kullandığı batarya tüketimini görebileceğiz.
 2. Gece Modu

Windows 10 ile de alışkın olduğumuz gibi artık telefonlarda da gece modu aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Otomatik olarak konum ayarlarımızdan gece ve gündüz saatlerini öğrenebiliyor. Eğer; ” Ben konumumu paylaşmak istemiyorum. ” diyorsanız da kendi ayarladığınız saatlerde otomatik olarak gece modu devreye girecek ve bize daha rahat bir telefon kullanma deneyimi sunacaktır.

Ayrıntılı bilgi almak isteyenler web sitesinden bilgi edinebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir