Samsung Galaxy S10 Hakkında İlk Haberler Geldi

Samsung Galaxy S10 hakında haberler sonunda gelmeye başladı. Tamamen yeni nesil teknolojilerle donatılacak olan S10 ultra güvenlikli olacak. Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S9 dan Daha güvenlikli bir face id özelliğine sahip olacak. Yüz tanıma teknolojisi zaten parmak izi okuyucudan daha güvenlikli bir teknoloji idi. Yeni teknolojide iphone x in hataları da göz önüne alındı.

Samsung ile Apple ciddi bir rakiptir. İkisi de telefon pazarındaki paylarını artırmaya çalışmaktadır. Ama hala Samsung pazarın büyük kısmını elinde tutmaktadır. Bir ara Apple a parça da satmıştır.

İphone, samsung galaxy serisinden daha hızlı bir telefondur. Samsung telefonları 2 yıl sonra yavaşlamaya, yıpranmaya başladığı halde bir iphone u 4-5 yıl rahatça kullanabilirsiniz. Kasma, donma gibi problemleri yoktur. Yalnız kullanıcılar İphone X deki Face Id yi beğenmemiştir. Sosyal medyada bu yeni teknoloji ile bolca dalga geçilmiştir. Hatta kandırmaya çalışan da çok olmuştur. Apple İphone X tanıtımında birbirine benzeyen aile üyeleri ile ikizlerin yüz tanıma teknolojisini kolayca geçebileceklerinden bahsetmiştir. 2d den 3d tarama sistemine geçilmiş olmasına rağmen hala yeterli güvenliği sağlayamamaktadır. Bu sebeple Samsung Galaxy S9 modelinde extra olarak parmak izi okuyucu da yer almaktadır.

Bu konu hakkında gelen habere BURDAN ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy S10 Yüz Tanıma Teknolojisini Namuga Üretecek

İsrailin bir haber sitesi olan Mantis Vision, Samsung’un yeni nesil Galaxy S modelleri için üç boyutlu kamera çözümleri geliştirme amacında olduğunu iddia ediyor. Koreli The Bell sitesi ise Samsungun bun özellik için kamera modülü firması olan Namuga ile iş birliği yaptığını açıkladı. Namuga şirketi, ASUS, HP, Dell, Lenovo ve Acer gibi şirketlerin dizüstü bilgisayarlarında ve tabletlerinde kullanılmakta olan Intel realSense kameralarda kullanılmak üzere 3D modüller üretiyor.

Samsung Galaxy S10 hakkında paylaşılan bilgiler bu kadar. Yeni bilgiler aldıkça siz değerli okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir