Samsung Galaxy A7 2016 Tanıtımı

Bu gün sizlere SAMSUNG Galaxy A7 2016 serisi telefonu tanıtacağım.
Telefonun ekranı 5.5 inç olup kimilerine göre büyük gelebilecek bir boyutta bana kalırsa telefonların bu günlerdeki piyasasına bakılırsa telefonun boyutu hem video izlemek için hem de çoklu ekran özelliğini rahatlıkla kullana bilmek için ideal bir boyuta sahiptir.
Telefon tasarım olarak şık bir bir tasarıma sahiptir. Kalınlık olarak 7.3 mm sahip olan telefonun kapak kısmı cam olup çerçevesi metalden oluşmaktadır. Bu yüzdenden telefon diğer telefonlara kıyasla kısmen daha ağırdır.Renk seçenekleri bakımından çeşitliliğe sahiptir. Pembe, beyaz, altın ve siyah renkleri mevcut olan telefonun satımından kısa bir süre sonra çoğu mağazalarda pembe rengi bulunmamaktadır. Parmak izi okuma özelliği sahiptir. Telefonun eksi özelliklerinden biri ise suya ve toza dayanıklı olmamasıdır. Parmak izi okumak gibi bir teknolojinin sahip olduğu telefonda alıcının beklentisi doğrultusunda suyu ve toza dayanıklı olmaması günümüz şartlarında bir sıkıntı yaratmaktadır.
Telefonun vaad ettiği özelliklerden biri olan hızlı şarj etme özelliği bazı kullanıcı şikayetlerine göre belli bir süre sonra işlevini verine getirememektedir, standart bir telefonla aynı sürede şarj etmektedir.Telefonun bir diğer eksi yönü iste bataryanın değiştirilebilir olmamasıdır. Son olarak fiyat performans olarak değerlendirdiğimizde telefonun şu anki 1.849,00 TL fiyatı ile bence vaadlerinin çoğunu yerine getiren ve alındığında uzun süreli kullanılacak bir telefondur.

Samsung Galaxy A7 (2016) fiyatı ve teknik özellikleri

Ekran: 5.5 inç FHD Super AMOLED ekran
Kalınlık/Ağırlık: 7.3 mm / 172 gram
İşlemci: Exynos 7 Octa
Grafik İşlemci: Mali T720
RAM: 3 GB
Depolama: 16 GB (microSD kart desteği mevcut)
İşletim Sistemi: Android 5.1 Lollipop
Ana Kamera: 13 Megapiksel
Ön Kamera: 5 Megapiksel
Batarya: 3300 mAh

Fiyat: 1849 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir