Gpedit.msc Etkinleştirme İşlemi Windows 10 Home Da Nasıl Yapılır

Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi, yani bilinen adıyla gpedit.msc, sadece Windows 10 Pro,  Windows 10 Enterprise, Windows 10 Education sürümlerinde mevcuttur. Çoğu dizüstü bilgisayarda yüklü olarak gelen Windows 10 Home, Windows 10 Home Single Language sürümlerinde aktif değildir. Bu tür sürümlerde sizlere gpedit.msc etkinleştirme işlemini anlatacağım.

 

Yerel Grup İlkesi Düzenleyici (Gpedit.msc) Nedir?

 

 

Gpedit.msc, “Yerel Grup İlkesi Nesneleri” ayarlarının hepsini bir arada bulunduran bir Microsoft Yönetim Konsolu bileşenidir. Gpedit.msc sayesinde bilgisayarda normal kullanıcı olarak yapamadığımız birçok ayarı yapabiliriz. Mesela; Windows Defenderi devre dışı bırakma, başlat menüsü ayarlarını değiştirme, cortana yı kapama, windows defenderi kapatma ve windows güvenlik merkezinden windows defenderi silme, bilgisayar konum hizmetini devre dışı bırakma, wifi simgesini başlattan kaldırma gibi daha birçok özellik vardır. Bu yüzden ne yaptığınızı biliyorsanız bu ayarları karıştırınız. Yoksa bir ayarı yanlışlıkla değiştirip 2 saat onu düzeltmek için uğraşıp hepten bozarsınız.

 

Gpedit.msc Etkinleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

  • Öncelikle BU LİNKTEN  Gpedit Etkinleştirme.rar isimli dosyasını indirin. Bunu açabilmek için bilgisayarınızda winrar veya 7zip gibi bir program yüklü olmalıdır. Yoksa önce winrar indirin.
  • Dosyayı açınca içinde Gpedit_Etkinleştirme.bat dosyayı göreceksiniz. Bunu masaüstüne çıkartın.
  • Daha sonra dosyaya sağ tıklayıp yönetici olarak açın.
  • Komut İstemi ( CMD) ekranında bir takım yazılarak aşağıya doğru akacaktır. İşlem tamamlanınca Press any key to continue çıkar. Bu çıkınca bir tuşa basıp CMD ekranından çıkın.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir