Çiftlik Bank Sahibi Mehmet Aydın Tüm Türkiye’yi Mağdur Etti

Çiftlik bank sahibi Mehmet Aydın tüm Türkiye’yi dolandırdı ve söylemlere göre Uruguay’a kaçtı. Kuzey Kıbrıs merkezli inek alıp süt satarak para kazanma üzerine odaklı bir sanal çiftlik sitesidir.  Siteye bu linkten ulaşabilirsiniz. İnsanlar bu siteye evini, arabasını satıp girmiştir hatta ve hatta kredi çekip bu siteye yatıranlar da yok değil.

Mehmet Aydın Kimdir?

Mehmet Aydın 27 yaşındadır. 2013 Ekim’de bulaşıkçı olarak işe girmiştir. Bursa’nın en gözde gece kulübü mekanlarından Kat3, Malta Night ve bir konser salonu olan Bursa Suarenin ortak mutfağında bulaşıkçı olarak çalışmıştır. İşe terlikle giden Mehmet Aydın ayağına bir ayakkabı dahi alacak paraya sahi değilmiş. İş yerinde çıkan yemeklerle karnını doyurur ve ev kirasını dahi ödeyemeyecek bir haldeymiş.

Kaynak: http://www.bursa.com/bulasikciliktan-ciftlik-bankla-milyarderlige-n331008/

Çiftlik bank kurulduğu ilk günden itibaren üyelerine para yatırıp inek, arı vb. hayvanları almaları karşılığından onlara aylık düzenli para verme vaadiyle kandırmıştır. Bu tür sistemlerde de olduğu gibi üyeler oyuna para yatırıp hayvan alıyorlar. Her gün girip bu hayvanlardan elde ettikleri mahsulleri (süt, bal vb.) satıp para kazanıyorlar. Bu kazandıkları paranın bir kısmı ile yeniden hayvan alıp kazançlarını artırırken bir kısmını da nakit para olarak çekmektedirler.  Çiftlik bank yatırdıkları paranın 1.5-2 katını 1 yıl içinde düzenli olarak alacaklarını vaat etmiştir.

Bir diğer kazanç yöntemi ise referans sistemidir. Senin getirdiğin her üyeden sen de kar payı almaktasın. Ne kadar çok üye getirirsen o kadar çok para kazanıyorsun. Bu sayede kısa sürede çiftlik banküyelerinin sayısı binlere hatta on binlere ulaşmıştır. En son alınan habere göre üye sayısı 400 bin iken dolandırılan üye sayısı 80 bin civarı olarak açıklanmıştır.

Geçtiğimiz aylarda bakanlık Çiftlik bank a soruşturma açtıydı. Bu durumu bahane edip üyelere para vermemeye başladıydı. Kaçma sinyallerini bu zamanlarda verdiği halde üyeler o kadar çok güveniyordu ki herkes bankaların onlara karşı tutumu yüzünden oldu diyordu. Oysaki Çiftlik bank bu süre zarfında dahi yatırım almaya devam ediyordu.

Çiftlik bank bayilerinden biri gece yarısı apar topar boşaltıldı. Ofise gelen insanların karşılarında kimseyi görememeleri durumunda dolandırıldıklarını anladı ve şirketin iş yerlerine saldırdı. Şirketin sahip olduğu çiftlikleri basıp hayvanları kaçırmaya çalışan mağdur halka polis engel oldu.

Çiftlik Bank Dolandırıcıları Yeniden Dolandırıldı

Geçtiğimiz günlerde Çiftlik bank a para kaptıranların peşini bir dolandırıcı daha sardı. Bu kişi onların kendisine 500 tl vermesi karşılığında Çiftlik bank a kaptırdığı parayı almalarını sağlayacağı vaadiyle kandırdı. Binlerce kişi bu dolandırıcıya inanıp 500 tl gönderdi. Kısa süre sonra ortalıktan kaybolan dolandırıcı tüm sosyal medya hesaplarını kapattı. Bu durum karşısında şok olan insanların umutları bir kez daha yıkıldı.

Mehmet Aydın Ses Kaydı Yayınladı

Çiftlik Bank sahibi Mehmet Aydın 16 Mart 2018 tarihinde bir ses kaydı yayınladı. Bu ses kaydını aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz.

https://youtu.be/M0HjHeclnnU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir