Artık Twitter’a 13 Yaşından Küçükler Erişemeyecek

Türkiyede ve dünyada en büyük sosyal medyaların başında gelen twitter 13 yaş altındakileri engelleme kararı aldı. Bu karar herkesin ilgisini çekti.  Twittera giren 13 yaş altındakiler uygulamadan aldıkları mesaj karşısında şok oldu.

Twitter yakın zamanda kullanıcılarından 13 yaşının altındaki herkesi engelleme kararı aldı. Kullanıcıların twittera yaşlarını ne zaman eklediklerine bakılmaksızın hepsi de engellendi. Twittera girdiklerinde o şok edici mesajı gördüler.

Twitterı engelli olan kullanıcılar erişim sağlamaya çalışırken şu mesajı aldılar: ” Bir Twitter hesabı açabilmeniz için en az 13 yaşında olmanız gerekir. Siz bu şartları sağlayamıyorsunuz ” . Dünya genelinde zaten 13 yaşının altındaki kullanıcıları korumak için bir çok önlem alınıyor. Bunlara bir yenisi olarak da Twitterın bu kararı eklendi.

Twitter yasalar gereği 13 yaş altındaki kullanıcılarının yayınladığı içerikleri saklayamıyor. Bu yüzden hesabın ne zaman açıldığına bakılmaksızın 13 yaş altındaki tüm kullanıcıları engelledi. Hesabını 13 yaş altında iken açan kullanıcılar da bu engelden nasibini aldı. Bu uygulamayı Genel Veri Koruma Yönetmeliği kapsamında yönetmeliğe soktu. Engellenen kullanıcılar arasında Kanadalı gazeteci Tom Yun da olduğu belirtildi.

Whatsapp da 13 Yaş Altındakiler Engellemeye Başlamıştı

Sosyal medya devi Facebook bünyesinde bulunan Whatsapp da 13 yaş altındaki kullanıcıları engellemeye başlamıştı..O da Twitterınkine benzer bir nedenden dolayı kullanıcılarını tek tek engelliyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir